Video: Türkiye Yapay Zeka Zirvesi Gerçekleştirildi

Yönetici tarafından 11 Mart, 2018 - 11:02 tarihinde gönderildi

Türkiye Yapay Zeka Zirvesi Türkiye Yapay Zeka İnsiyatifi (https://turkiye.ai/) liderliğinde 14 Şubat Sevgililer Günü’nde, İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde "Yeni Aşkımız Yapay Zeka" sloganı altında gerçekleştirildi.

Yapay zekanın finans, ticaret, üretim ve etik alanlarındaki yansımaları ve Türkiye’de sektörün durumunun ele alındığı zirvenin videolarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Makale: Yapay Zekâ ve Silahlı Kuvvetlere Etkileri

Yönetici tarafından 1 Mart, 2018 - 13:25 tarihinde gönderildi

Yapay zekâ ve algılayıcı teknolojilerindeki gelişmeler günümüzde ekonomik ve sosyal yaşamın her alanına nüfuz eden bir çeşitlilik sergileyen çok boyutlu bir düzeye ulaşmıştır. Bu gelişmelerin doğal sonucu yapay zekâ teknolojisinin askeri alanda da kullanılması olacaktır. Alper KENDİ tarafından yazılan STM Teknolojik Düşünce Merkezi tarafından yayınlanan makalede, günümüzün çok eksenli harp ortamında yapay zekâ teknolojisinin arama, kurtarma ve muharip faaliyetler gibi alanlardaki olası etkilerinden bahsediliyor.

Video: Turing'den Geleceğe Yapay Zeka Konferansı (Tüm Oturumlar)

Yönetici tarafından 16 Ocak, 2018 - 00:05 tarihinde gönderildi

EMO İzmir Şubesi'nin düzenlediği "Turing'den Geleceğe Yapay Zeka" Konferansı, 9 Aralık 2017 tarihinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde gerçekleştirildi. Konferans, EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş'ın konuşmasının ardından aşağıdaki programa göre gerçekleştirdi.

Video: Yapay zeka insanlığın sonu mu?

Yönetici tarafından 28 Kasım, 2017 - 05:48 tarihinde gönderildi

CNN Türk'te 05 Ağustos 2017 günü yayınlanan "Gündem Özel" programında "Yapay zeka insanlığın sonu mu?" konusu ele alınmış. Programda yapay zeka ve ilişkili diğer konular (kendi dilini geliştiren yapay zekalar, derin öğrenme vb.) çeşitli hocaların pencerelerinden sohbet tarzında ele alınmış durumda. Deniz Bayramoğlu sordu, Prof. Dr. Cem Say, Prof. Dr. İbrahim Semiz, Yrd. Doç. Dr. Umut Şahin, Yrd. Doç. Dr. Emre Dorman, yazar Ayşe Acar yanıtladı.

HUAWEI’nin CEO’su Richard Yu, Kirin 970'i mobil yapay zeka bilgi işlem platformu olarak duyurdu

Yönetici tarafından 5 Eylül, 2017 - 07:03 tarihinde gönderildi

HUAWEI'nin CEO'su Richard Yu, yeni sistem yongaları olan Kirin 970'i bir mobil yapay zeka bilgi işlem platformu olarak duyurdu

Huawei, yakın zamanda çıkaracağı Mate 10 ve sonraki mobil telefon modellerinde kullanacağı ve yapay zeka yetenekleri geliştirilmiş bir sistem yongası olan Kirin 970'u Berlin'de düzenlenen IFA 2017 tüketici elektroniği fuarında tanıttı.

Sayfalar

Yapay-Zeka.org RSS beslemesine abone olun.